Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд рику

27.04.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі знизився на досить суттєвих 2,4%. По ходу торгів індикатор втрачав 3,7%, і в якийсь момент зниження досягло 4,1%. Дуже імовірно, що причиною такої динаміки послугувало повідомлення про те, що СБУ проводить обшуки в офісі інвестиційної компанії Dragon Capital, і учасники місцевого ринку акцій неправильно, з пересторогою інтерпретували це повідомлення. Як було заявлено пізніше, причиною слідчих дій послугували не дії авторитетного учасника ринку, а той факт, що частина програмного забезпечення компанії була поставлена з Росії і містила в тому числі шпигунський програмний код, тобто можливість дистанційного знімання інформації з комп’ютерів без відома їх власників (або ж дистанційного керування комп’ютерами – що трапляється в такому ПЗ рідше) і не компанією Dragon Capital, а особами, яким розробник програмного забезпечення надав таку можливість. Як тільки це стало відомо, під кінець торгів індекс УБ помітно підріс від значень в середині торгів.

За цими подіями нівелювалась інформація про те, що «Центренерго» на чергових загальних зборах акціонерів 25 квітня офіційно об’явило про те, що прибуток компанії в 2016 році склав 387 млн. грн., що фактично майже в два рази менше попередньо об’явленого – 625,5 млн. грн., як, відповідно, і розмір дивідендів, які складають 50% чистого прибутку за минулий рік.

При цьому на зборах акціонерів Райффайзен банк Аваль, які проводились того ж дня, була затверджена звітність банку з сумою попередньо об’явленого чистого прибутку та розмір дивідендів, який відповідає попередньо об’явленим. Однак, тут важливим чинником, як і у випадку «Центренерго», є те, що виплата дивідендів негативно впливає на ціну акцій, тому що ціна акцій до виплати містить і суму дивідендів.

Не дивно, що вчора, при такій просадці ринку знизились в ціні всі п’ять індексних паперів основної місцевої фондової біржі. Найбільше за результатами торгів втратили вчора ціни індексних акцій УБ Райффайзен банк Аваль (-3,5%), «Донбасенерго» (-3,5%) та «Центренерго» (-2,2%).

Також не дивно, що обсяги торгів індексними акціями Української біржі вчора суттєво зросли і на 60-70% перевищили середньоденні за останні півроку, рік та півтора.

Вчора композитний доларовий фондовий індекс ринків країн, які розвиваються, MSCI EM, практично не змінився після суттєвого різкого тижневого росту. Незначно, на 0,05% вчора також після різкого росту з 13 квітня знизився широкий фондовий індекс США S&P 500. Зараз індекс MSCI EM перебуває коло свого річного, а індекс S&P 500 історичного максимумів. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора додав ще 0,5%, і вийшов на свій новий річний максимум.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси підростають. Ф’ючерси на європейські фондові індекси знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси несильно просядуть. Індекс MSCI EM зранку втрачає менше 0,1%.

Основною новиною для світових ринків акцій вчора були продовження публікації квартальних фінансових звітів корпорацій та прес-конференція міністра фінансів США стосовно радикальної податкової реформи в США та радикального зменшення корпоративних та частини індивідуальних податків. Що стосується останнього, то представленому на одному листку паперу плану на думку всіх спостерігачів бракувало деталей. Невідомо, яким чином буде вирішуватись проблема дефіциту державного бюджету США та державного боргу в результаті впровадження плану. Сама прес конференція на думку учасників ринків дещо зняла напругу на фондових біржа США, але через брак деталей не викликала великого ентузіазму.

Що стосується місцевого ринку акцій. Після вчорашнього сильного зниження технічна картина в індикаторі УБ виглядає досить несприятливо і вказує на високу імовірність його подальшого зниження, так само, як негативна різниця у 37 пунктів ф’ючерсу на індекс УБ та самого індексу, та фактор скорого призначення дати відсічення по дивідендам місцевих емітентів. З іншої сторони значне вчорашнє зниження цін акцій на місцевому фондовому ринку, у великій мірі спровоковане описаною на початку несподіваною подією і її неточною інтерпретацією створює сьогодні хорошу можливість для відскоку цін акцій наверх, так само, як і недавня сильна позитивна динаміка основних світових фондових індексів. На цьому фоні сьогодні можливі різні варіанти торгів на місцевій фондовій біржі та все ж позитивний результат бачиться, як трохи більш імовірний. Ризики, однак, для тих хто на нього ставить – немалі.

Комментарии по теме