Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

21.12.2016 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі знизився на 0,1% після росту днем раніше на ті ж 0,1%. На місцевому ринку акцій спостерігається стабілізація, аналогічно тому, як це відбувається на фондових ринках країн, які розвиваються, в цілому, де в останні дні композитний доларовий фондовий індекс цих ринків, MSCI EM, веде себе дуже подібно. Найбільшу цінову динаміку з індексних паперів УБ вчора мали акції «Донбасенерго», які знизились на 2,2%. Зміна цін інших індексних акцій цієї біржі у вівторок не перевищила 0,5% в абсолютному вираженні. Обсяг торгів акціями на Українській біржі вчора суттєво знизився в порівнянні з обсягом торгів цього понеділка і фактично повернувся до обсягів минулої п’ятниці – десь ¾ середньоденних обсягів за останні півроку-рік-півтора.

На ринках акцій розвинутих країн вчора продовжився ріст. Консервативний вузький фондовий індекс найбільших «традиційних» корпорацій США Dow Jones Industrial Average вчора закрився 17 раз на рекордній відмітці після президентських виборів в країні. Цей індикатор зріс вже на 8% після підведення попередніх підсумків недавнього голосування американців. Набагато більш репрезентативний широкий фондовий індекс США S&P 500 додав вчора 0,3%, і впритул підібрався до свого недавнього історичного максимуму. Технічна картина в цьому індикаторі наразі – це ріст. Хоча аргументів для продовження зростання, окрім ралі Санта Клауса – немає, а торги на американських біржах вчора проходили при низьких обсягах. Вчора була практично повна відсутність значимих економічних новин для світових фінансових ринків, а фондовий ринок США перекуплений і дорогий. Як згадувалось в огляді минулого дня медіанне цільове значення по індексу S&P 500 13 провідних стратегів по фондовому ринку США на кінець 2017 року – 2325 пунктів, що на 2,4% вище вчорашнього закриття. І при цьому слід врахувати, що стратеги, як і звичайні аналітики фондового ринку, мають за правило тяжіти до оптимістичних прогнозів. При цьому немалий відсоток з цих 13 фахівців, страхуючись, дає три сценарії з дуже великим розкидом цільових значень. На всяк випадок в силу значимості цих прогнозів, повторимо вчорашню Таблицю 1 з усією множиною «найбільш імовірних» очікувань.

Фондовий ринок Європи, незважаючи на теракт в Берліні, також вчора непогано підріс. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора додав 0,5%, і після цього свого росту досяг свого максимуму з початку 2016 року. Причому, слід зазначити, що протягом року з середини січня 2016 таких високих значень цього індикатору не було. Щоправда, окрім ралі на фондових біржах США цьому також, хоча і в меншій мірі, сприяє зниження курсу євро по відношенню до долара. Курс наразі складає вже лише 1,04 долара США за один євро.

Композитний доларовий фондовий індекс країн які розвиваються, MSCI EM, вчора практично не змінився.

Сьогодні ф’ючерси на європейські фондові індекси знижуються; на американські – дуже слабко підростають і мало змінюються. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси несильно знизяться. Індекс MSCI EM, частково «доганяючи» індекси розвинутих країн, які зросли вчора, зранку додає незначні 0,2%.

Особливих ідей на фінансових ринках і, фондових ринках зокрема, за відсутності значимих новин – сьогодні нема.

На цьому фоні можна очікувати слабкої динаміки і від місцевого українського ринку акцій. Чи вийде він в невеликий плюс, чи дещо знизиться, як і вчора зранку сказати важко, оскільки напрямок цієї торгівлі залежить від дуже незначного переважання або незначних продажів, або, навпаки, купівель.

Комментарии по теме