Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

13.03.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Минулої п’ятниці індекс Української біржі знизився на незначних 0,15% в протилежність основній більшості світових фондових індексів, які того дня несильно підросли. Обсяги торгів акціями на основній місцевій фондовій біржі минулої п’ятниці підросли в порівнянні з попереднім торговим днем, але залишились набагато меншими за середньоденні за останні півроку, рік та півтора. Чотири з п’яти індексних акцій в останній робочий день минулого тижня знизились, одна – підросла. Динаміка в кожному індексних паперів Української біржі була минулої п’ятниці слаба, і абсолютна зміна ціни в жодному з індексних паперів на закритті не перевищила 1%. Технічна картина в індексі УБ наразі виплоложування після невеликого зниження.

Композитний доларовий фондовий індекс ринків країн, які розвиваються, MSCI EM, минулої п’ятниці додав 0,35%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 того дня підріс на 0,1%, та основний широкий фондовий індекс США, S&P 500, додав 0,3%. В останньому із згаданих індикаторів намітився дещо прискорений ріст після його невеликого зниження.

Сьогодні зранку ф’ючерси на європейські фондові індекси торгуються різнонаправлено; на американські фондові індекси – мало змінюються. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси мало зміняться. Індекс MSCI EM, зранку зростає на 0,9-1%.

Основною фундаментальною новиною минулої п’ятниці для світових фондових ринків був очікуваний вихід доволі сильного місячного звіту по праці в США за лютий. Американська економіка додала сильних 235 тис. робочих місць минулого місяця. Погодинна оплата праці за рік збільшилась на 2,8%. Щоправда, хтось, можливо, хотів би бачити дещо вищий останній показник.

Однак це все «минулі новини», яка кажуть аналітики. Основною очікуваною для світових новиною наразі є очікуване засідання на цьому тижні Комітету по відкритим ринкам ФРС США. Шанси на підвищення базової відсоткової ставки Комітетом в США в березні згідно з CME Group (товарні біржі та біржі ф’ючерсів Чикаго та Нью-Йорку) зараз оцінюються в 93%. Підвищення базової відсоткової ставки буде негативною новиною для ринків, однак темп нормалізації грошово-кредитної політики в США в наступний період буде дуже повільний і не сильно ущербний для ринків акцій.

Наразі в очікування цієї головної новини багато хто звертає увагу на дохідність 10-и річної державної облігації США, яка зараз найвища після президентських виборів в США в листопаді – 2,6%, але нижча за річний максимум 2,8%. Дехто з учасників також звертає увагу не дуже впевнену поведінку акцій малої капіталізації в США, в якості індикатору.

З інших фінансових новин – зниження, після деякого відновлення, цін на нафту.

На цьому тижні учасники ринку звертають також чималу, якщо не велику увагу на політичні події. Цієї середи відбуваються вибори в Парламент Нідерландів і багато учасників фінансових ринків цікавиться, наскільки удасться посилити там свої позиції популістам та євроскептикам. Хоча, звичайно, основною політичною подією найближчого часу вважаються президентські вибори у Франції в квітні. Звертають увагу учасники ринку і на перебіг голосування по Закону по Brexit в Парламенті Великобританії. В понеділок також розпочинається візит канцлера ФРН Ангели Меркель в США. Американських учасників фінансового ринку турбують події коло Північної Кореї. Навряд чи всі ці очікування є зараз дуже позитивними для ринків акцій.

На цьому неспокійному фоні можна очікувати продовження в’ялої динаміки на місцевому ринку акцій з будь-який результатом. Хоча, з іншої сторони, своя власна суто технічна картина в індексі УБ, начебто, вказує і на певну і не зовсім малу можливість різкого зростання основного місцевого фондового індикатору. Трейдерам, видається, необхідно враховувати можливість обох сценаріїв.

Комментарии по теме