Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

27.07.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі додав ще 0,1%, як і днем раніше. Не змінилась від учора і денна картина торгів – індикатор по їх ходу приростав на 0,8% і знизився під сам кінець торгової сесії. Два індексних папери біржі вчора зросли в ціні, три - знизились. Залишилась незмінною і вигляд графіку індексу УБ – це виположування після росту при збереженні тенденції до росту. Картина в індексі УБ подібна з часовим лагом в декілька торгових днів до графіку композитного доларового індексу країн, які розвиваються, MSCI EM – також виположування після росту. Це не дивно, враховуючи сильну кореляцію цих фондових індикаторів, що, окрім іншого, сильно підтримується спільними фундаментальними чинниками.

Сьогодні індекс MSCI EM, на відміну від попередніх днів, зранку помітно зростає, що дає певну надію і на ріст місцевого ринку акцій.

Найбільше вчора з індексних акцій УБ зросли в ціні акції «Мотор Січі» (+1,9%). Це також цілком логічно. У компанія стабілізувались фінансові показники в доларах США. Формально в гривні вони зросли в першому півріччі 2017 року в порівнянні з показниками за перше півріччя 2016, Таблиця 1. Однак, набагато більш правильно аналізувати по-перше, показники в доларах США (та ж таблиця) та по-друге трейлінгові показники за великий період в твердій валюті (в доларах США - тому що компанія, переважно, експортує), Рис. 1 та Таблиця 2. Важливо дивитись також на ринкові коефіцієнти, Таблиця 3. Останні мізерні через відсутність значимого грошового потоку за відсутності росту бізнесу. До речі останнє ставить питання і в частині якоїсь верифікації прибутків компанії.

Але учасники ринку цілком логічно оцінили позитивно звітність компанії через стабілізацію її фінансових показників, і знайшли часткове підтвердження своїх сподівань, які виникли після звітності першого кварталу 2017 року. Проте, не виправдались надії стосовно можливого помітного зростання трейлінгових 12 міс. прибутків (більш стабільних та закономірних, ніж квартальні чи піврічні показників) в доларах США, надія на що виникла після виходу звітності за перший квартал 2017. Тому ріст ціни акцій компанії був відносно невеликим.

Вчора, і станом на сьогоднішній ранок, більше квартальних звітів емітентів з індексної корзини УБ не публікувалось. Проте вони, дуже імовірно, будуть опубліковані сьогодні. Це внесе, за умови такої публікації, свій внесок в сьогоднішні торги на Українській біржі, як і торги українськими паперами найближчими днями чи, навіть, тижнями.

Вчора композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, додав зовсім незначних 0,05%, широкий загальноєвропейський індекс STOXX 600 - підріс на 0,5%, широкий фондовий індекс США S&P 500 додав суто символічні 0,03%.

Сьогодні зранку індекс MSCI EM, як вже зазначалось, зростає на помітні 0,9%. Зранку ф’ючерси на американські фондові індекси додають, європейські – торгуються різнонаправено. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси одні - слабко підростуть, інші - трохи просядуть. Картина, як і вчора, може швидко змінитись по ходу торгів.

Основною темою для фондових ринків лишається корпоративна звітність. Вчорашнє засідання ФРС пройшло мало поміченим через те, що ніхто не очікував від нього якихось рішень, що виправдалось, і після нього не було прес-конференції голови ФРС.

На цьому фоні варто очікувати не дуже сильної, але, скоріше, позитивної динаміки індексу УБ сьогодні, яка може помітно змінитись під впливом публікацій квартальних звітів окремих емітентів з індексного кошику УБ. Трейдерам на місцевих фондових біржах сьогодні необхідно бути готовими до різких змін вході торгів, особливо в частині окремих паперів, на фоні публікації звітів і дуже уважно слідкувати за новинами в цій частині.

Комментарии по теме