Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

01.08.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі зробив невелику паузу після свого росту і знизився на 0,3%. Цей рух слідував за сильним ростом минулої п’ятниці, коли на фоні публікації позитивної звітності емітентів з індексної корзини УБ індикатор додав 3,1% і вийшов на свій новий річний максимум. Пауза після сильного росту на фондових ринках є звичайною справою, що легко побачити з графіків провідних світових фондових індексів за останні дев’ять місяців. Ми бачимо одну таку паузу в останній тиждень на світових фондових ринках. Пауза після відносно невеликого росту може означати, що учасники ринку поки не готові до більш високих ринкових оцінок акцій, і їм необхідно мати час, щоб до них звикнути. Зараз на графіку індексу Української біржі картина чітка – пауза після росту.

 Вчорашній зміні цін місцевих акцій не допомогла відносно позитивна звітність «Укрнафти», яка була опублікована зранку, до початку торгів на місцевих біржах. Так, ця компанія має серйозні проблеми. Хоча її проблеми – це більше конфлікт її власників. Є очевидний шлях, як ці проблеми врегулювати. Компанія має велику податкову заборгованість в сумі більше 12 млрд. гривень. Проте є неоплачені поставки газу приблизно в тій самій сумі. Є план санації компанії. Так, компанія розмістила на сайті великий банер з червоними літерами «Ціна державної бездіяльності» з відліком цифр – показників не отриманих державою рентних платежів, не отриманих доходів компанії та показників втраченого видобутку. Припинено видобуток на родовищах, що дають 20% видобутку нафти та 15% видобутку газу, внаслідок не продовження дозволів Держгеологією. Проте, є відповідна постанова Кабміну, і відновити дозволи питання кількох тижнів. В той же час у компанії є позивні здобутки – призупинка зниження видобутку, нові крупні проекти. Тому, публікація звітності з чистим прибутком за півріччя 1336 млн. грн. (через нижчу ставку ренти та не нарахування забезпечень), прибутку якого не було з третього кварталу 2015 могла стати позитивним сюрпризом для ринку, незважаючи на помітний ріст ціни акцій компанії з початку року. Але не стала. Звичайно, тут треба говорити і про оцінку компанії відносно інших акцій корзини УБ.

 Вчора знизились в ціні три індексних акції Української біржі, зросли дві. Ціна акцій «Донбасенерго» вчора знизилась найбільше - на 1,6%. По 0,9% втратили ціни акцій «Центренерго» та «Укрнафти». Це по ціні закриття. Біржовий курс акцій  «Центренерго» вчора підріс на 2,1%. Його ріст минулої п’ятниці склав 4,5% при рості ціни на 7,1% по ціні закриття.

 Обсяги торгів індексними акціями на Українській біржі вчора приблизно в два рази перевищили середньоденні за останні півроку, рік та півтора. Це непогано, як для цієї літньої пори. Основним чинником підвищення активності торгів була публікація квартальної звітності емітентів. Приблизно 74% обсягів торгів індексними акціями Української біржі були вчора забезпечені торгами акціями «Центеренерго». Разом з акціями Райффайзен банк Аваль ця частка зростає до 95,4% всіх обсягів торгів індексними акціями на УБ цього понеділка.

 Має сенс вийти за межі індексних акцій та подивитись на інші значимі пайові папери з ринку заявок Української біржі.

 Фінансові показники «Турбоатому» в доларах США з 3-ого кварталу 2016 стабілізувались на рівні нижчому за попередній. В першому півріччі 2017 року показники, в першу чергу звертаємо увагу на прибутки, в гривнях були дещо нижчими, ніж в першому півріччі 2016, Рис. 1, Рис. 2. «Турбоатом» послідовно зменшує грошові кошти на рахунках, які колись досягали значних величин, причому окрім досить великих дивідендів природа частини цього зменшення ще й інша. Компанія системно нараховує значні дивіденди, і це дуже позначається на ціні її акцій. Через чинник значних дивідендів поточні ринкові коефіцієнти в рази вищі, ніж у «Мотор Січі», Таблиця 1.

 Дивіденди (і вільний грошовий потік) стали причиною переосмислення оцінки акцій Райффайзен банк Аваль в 2017 році, Рис. 3.

 «Дніпроенерго», ціна акцій якого колосально зросла з початку року, незважаючи на можливі додаткові витрати на імпортне вугілля, в наступному році, як і в цьому також може нарахувати помітні дивіденди, якщо виходити з результатів за перші два квартали 2017, Рис. 4 та Рис. 5.

Таблиця 1. Порівняння ринкових коефіцієнтів «Турбоатому» та «Мотор Січі» при поточних цінах акцій та показниках за останні 12 міс. в доларах США.


Турбоатом

Мотор Січ

     EV/S

1,8

0,34

     P/S

2,1

0,41

     EV/EBITDA

3,2

0,81

     P/E

4,5

1,73

     P/B

1,3

0,28

     EV/IC

1,35

0,24

Світові фондові ринки. Вчора композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, підріс на 0,3% після зниження минулої п’ятниці на 0,6% Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора знизився ще на 0,1% після зниження минулої п’ятниці на 1,0%, - останнє - в тому числі за рахунок помітного укріплення євро, а широкий фондовий індекс США S&P 500 просів також на незначні 0,07%. При цьому вузький консервативний фондовий індекс США Dow Jones цього понеділка, як і минулої п’ятниці, знову закрився на своєму новому історичному максимумі.

 Сьогодні зранку індекс MSCI EM  додає 0,3%. Зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси підростають. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси додадуть.

 Місцевий ринок акцій сьогодні може продовжити «відпочивати» після недавнього росту. Звичайно, це не є заданим, однак, це більш імовірний сценарій, якщо виходити зі звичайного порядку торгів та відсутності чітких каталізаторів росту сьогодні на ринку. Імовірним результатом сьогоднішніх торгів може бути, як слабкий плюс, так і слабкий мінус в індексі УБ.

Комментарии по теме