Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

03.08.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі підріс ще на 0,1%. Фактично вчора індикатор зробив ще одну невелику одноденну паузу в своєму стрімкому і сильному рості. Більшу частину дня середи індекс УБ провів в негативній зоні з зовсім невеликим мінусом, але під сам кінець торгів незначно підріс і показав невеликий плюс. Як і днем раніше, торги індексними паперами на ринку заявок Української біржі були сконцентровані в двох акціях: Райффайзен банк Аваль та «Центренерго» з загальною їх часткою в обсягах вчора - 93%. Зміни в цінах індексних акцій цієї середи були незначними. Обсяги торгів індексними акціями Української біржі минулого дня склали 93% всіх обсягів торгів акціями на ринку заявок. Вони ще знизились в порівнянні з попередніми торговими днями, і були трохи меншими за свої середньоденні за останні півроку, рік та півтора. Судячи з усього, динаміка місцевого ринку акцій в наступні торгові дні буде визначатись, перш за все, рухом на закордонних фондових біржах, перш за все, зміною композитного доларового індекс країн, які розвиваються, MSCI EM.

Рух в цінах двох акцій на Українській біржі, велика, як для місцевого ринку в його нинішньому стані, торгова активність коло них, визначались хорошими фінансовими результатами цих двох емітентів, наявністю у них вільного грошового потоку та перспективою виплати значних дивідендів. Що стосується банку, то тут все більш очевидно. Оцінити суму виплати дивідендів компанією електричної генерації «Центренерго» в 2018 році за результатами 2017 складніше. До речі, вчора ФДМУ підписав з польським підрозділом Ernst&Young договір на надання послуг радника з приватизації «Центренерго». Приватизація компанії очікується не раніше середини наступного 2018 року. На початку цього тижня також з’явилась інформація про те що «Центренерго» підписало договір з приватною американською компанією Xcoal Energy & Resources на поставку 700 тис. вугілля антрацитової групи. Ціна першої партії – 113 доларів США з доставкою (при поточній ціні API2, тобто в портах Голландії, - 82 долара США без доставки в Україну).

Що стосується дивідендів «Центренерго», то можна спробувати скористатись міркуваннями, які виходять зі зміни вартості запасів вугілля станом на 31.12 і іншою логікою – аналогією з 2012 та 2013 роками, коли компанія також в певні квартали отримувала аналогічні 2017 прибутки в доларах США. В обох випадках оцінка чистого прибутку компанії в 2017 році буде порядку 1340 млн. грн. з помітним розкидом в оцінках. Для довідки - за перше півріччя 2017 прибуток компанії склав 2019 млн. грн.. Такий річний прибуток 1340 млн. грн. означає 3,6 грн. прибутку на акцію та 1,8 грн. дивіденду на акцію коефіцієнті виплат 50%, що еквівалентно 16% дивідендної дохідності при поточній ціні акції.

Зі зміни вартості запасів вугілля. «Центренерго» бажано мати в залишках станом на 31.12 приблизно 800 тис. тонн вугілля. В 2016 році на кінець року компанія мала в запасах 730 тис. тонн вугілля, в 2015 році – 540 тис. і в критичному 2014 – лише 56 тис.. Ціна вугілля в кінці 2016 року була приблизно 1375 гривень за тонну. Ціна 113 доларів США за тонну вугілля відповідає 3050 грн. Тобто різниця у вартості запасів 1340 млн. грн. = (3050-1375 грн. за тонну)*0,8 млн. тонн. Ця логіка виходить з того, що власні обігові кошти компанії поза межами запасів – незмінні, ціна всього вугілля в запасах 3050 грн.., капітальні вкладення компанії приблизно дорівнюють амортизації і ігноруються виплачені в 2017 дивіденди. Насправді ж така логіка раніше не працювала для «Центренрего» через постійну зміну суми обігових коштів за результатами кожного року, а в 2017 році в зв’язку з дефіцитом вугілля антрацитової групи компанія переважно генерує електроенергію блоками Вуглегірської ТЕС та зараз вже й одним блоком Зміївської ТЕС, як працюють на більш дешевому вітчизняному вугілля марки «Г», ціною на вище 2500 грн. за тонну. З іншої сторони, станом на 31.12.2016 у компанії «Центренерго» був певний дефіцит власних обігових коштів, яких бажано мати більше, тобто мати більше прибутку.

В 2012 та 2013 роках компанія, маючи в двох кварталах подібний нинішньому року, чистий прибуток в доларах США закінчила рік з чистим прибутком відповідно 29 та 60 млн. доларів, що також дає оцінку чистого прибутку в 2017 році на рівні 1340 млн. грн..

Світові фондові ринки. Вчора композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, додав ще 0,1% і вийшов на світові новий річний максимум маржинально менший за попередній. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора знизився на 0,4%; широкий фондовий індекс США S&P 500 підріс на символічні 0,05%. Індикатор знаходиться коло свого недавнього історичного максимуму. Вузький консервативний фондовий індекс США Dow Jones четвертий торговий день поспіль закрився на своєму новому історичному максимумі і вперше перевищив відмітку у 22000 пунктів, закрившись зі значенням 22016.

Сьогодні зранку індекс MSCI EM знижується на 0,4%. Зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси несильно знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси несильно просядуть.

Виходячи з логіки, викладеної на початку огляду, а саме, що український фондовий ринок найближчими днями буде більше поглядати на закордонні ринки акцій, та з динаміки цих ринків, можна припустити, що сьогодні на місцевому ринку акцій продовжиться певна пауза в рості. Зміна цін акцій в результаті буде незначною і, можливий, як позитивний, так і негативний результат торгів акціями на Українській біржі цього четверга.

Комментарии по теме