Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

04.08.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі підріс ще на 0,6%. Технічна картина в індикаторі УБ – деяке прискорення росту після його сповільнення. Хоча, тут варто звернути увагу на одну важливу деталь. Значення вересневого ф’ючерсу на індекс Української біржі вчора знизилось на 0,15%, і спред між значеннями ф’ючерсу на індекс та індексу скоротився до 20 пунктів – 1,7% від значень обох. Ще недавно він був 44 пункти. Тобто окремі, але впливові, учасники місцевого ринку акцій не вірять в подальше суттєве зростання індексу Української біржі в короткій перспективі. Власне, суттєве минуле позитивне значення спреду, імовірно, теж було впливовим фактором для росту цін акцій на основній місцевій фондовій біржі в останні дні. Також звертає на себе увагу те, що грудневий ф’ючерс на індекс Української біржі має поточне значення 1250 пунктів – на 7,5% вище за поточне значення вересневого ф’ючерсу.

Також про майбутнє скоре припинення суттєвого росту індексу УБ говорить і той факт, що обсяги торгів на ринку заявок Української біржі вчора дуже суттєво скоротились в порівнянні з обсягами торгів останніх днів, а обсяги торгів акціями Райффайзен банк Аваль та «Центренерго», які задавали тон торгів на УБ останніми днями, взагалі цього четверга були дуже незначними. Обсяги торгів індексними паперами на ринку заявок Української біржі учора були більш, ніж вдвічі меншими за середньоденні обсяги торгів ними за останні півроку, рік та півтора.

Вчора зросли в ціні чотири індексних акції Української біржі з п’яти. Ціна одного паперу знизилась. Найбільшу зміну в ціні мали минулого дня акції «Укрнафти» (+1,6%).

Вчора композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, знизився на 0,55%. В цьому індексі видно досягнення локального максимуму і сповільнення рухів. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора додав 0,1%. Тут очевидна певна стабілізація на фоні припинення швидкого укріплення євро. Широкий фондовий індекс США S&P 500 цього четверга втратив 0,2%. Звертає увагу, що цей індикатор мало змінюється в останні дні і торгується в дуже вузькому діапазоні. Вузький консервативний фондовий індекс США Dow Jones з 30 акцій найбільших корпорацій США вчора, додавши лише 0,04%, сьомий торговий день поспіль закрився на своєму новому історичному максимумі зі значенням 22026 пунктів.

Сьогодні зранку індекс MSCI EM зростає на 0,3%. Зранку ф’ючерси на європейські фондові індекси слабко знижуються; на американські – слабко підростають. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси несильно просядуть.

Сьогодні очікується публікація звіту по праці в США. Ця статистика наразі значить менше, ніж зазвичай. Аналітики та економісти будуть звертати увагу також і на ріст заробітних плат в країні,я к показник інфляції. Наразі інялція в США вперто не зростає, що дивно за умов практично повної зайнятості. Індекси менеджерів закупівель (PMI) в США від IHS Markit у виробничому секторі та секторі послуг, опубліковані вчора, не мали такої динаміки, яка б змінила уявлення про стан американської економіки – поміркований ріст.

Кілька днів назад на Блумбергу вийшло інтерв’ю з бувшим Головою ФРС США знаменитим Аленом Грінспеном, та супутній аналіз думок стратегів по фінансовим ринкам, які висловлювали подібні до його ідеї. Грінспен висловив думку, що на фоні нинішніх низьких відсоткових ставок ринок акцій США не є переоціненим (відома модель ФРС). Проте є сильно переоціненим ринок облігацій. Відсоткові ставки та прибуткова дохідність акцій США показані на Рис. 1. На думку бувшого Глави Федеральної резервної системи ситуація є нестійкою і інфляція розженеться набагато швидше і раніше, ніж думає більшість. Американську економіку очікує по Грінспену в недалекому майбутньому стагфляція, якої не бачили з 70-х років минулого сторіччя. Це сильно ударить по цінам всіх фінансових активів: в першу чергу облігацій, а потім і акцій. Однак, точка зору висловлена відомим фахівцем, наразі зараз не є поширеною і популярною серед фахівців, хоча окремі тези в менш радикальному вигляді підтримує певна частина з них.

Що стосується дня сьогоднішнього, то, виходячи з впертої динаміки росту цін індексних акцій на Українській біржі, сьогодні можливо очікувати продовження цього слабкого росту. В той же час, зовнішні ринки заставляють бути обережними. Продумуючи можливі сценарії, варто знову звернутись до фактів та аналізу викладених на початку цього огляду, які не будемо повторювати. Ставлячи трохи більше на слабкий ріст цін акцій на УБ сьогодні, не варто забувати і про інші можливі варіанти.

Комментарии по теме