Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

08.08.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі додав 0,2% після незначної просадки минулої п’ятниці на рості - 0,3%. По ходу вчорашніх торгів індикатор додав більше 1,2%, але здав в другій половині дня, і ще трохи просів під кінець торгів.

Найбільше в ціні з індексних вчора зросли акції Райффайзен банк Аваль, які додали 1,25%. Ціни інших індексних паперів змінились, менш, ніж на 1% в абсолютному вираженні. Обсяги торгів акціями Райффайзен банк Аваль на ринку заявок Української біржі вчора склали 89% обсягів торгів всіма індексними паперами цієї біржі минулого дня. Завдяки банку обсяги торгів індексними акціями УБ цього понеділка десь на 30% перевищили середньоденні обсяги торгів ними за останні півроку, рік та півтора. А всього торги індексними акціями Української біржі склали вчора, 67% всього обсягу торгів акціями на ринку заявок з урахуванням торгів акціями закритих фондів.

Варто відзначити те, що місцевий ринок (його учасники) чітко виділив одну якісну акцію з індексного кошику Української біржі з хорошими прибутками та дивідендами. Цим, до речі, і це важливо, нинішній недорогий дуже дрібний, крихітний місцевий ринок акцій відрізняється від дорогого нині великого американського фондового ринку, на якому зростають ціни акцій корпорацій, які мають збитки. Останнє є опосередкованим свідоцтвом «перегрітого» ринку. Неякісні акції зростають в ціні в кінці циклу (в кінці росту). Таке на місцевому ринку акцій було в другій половині 2007.

Поза межами «індексного простору» Української біржі та акцій місцевих закритих фондів, значні обсяги торгів мали вчора акції «Дніпроенерго», ціна яких зросла минулого дня на 21,6%, повернувшись на рівень минулого тижня.

Є фундаментальні новини по емітентам з індексної корзини Української біржі. Це «Укрнафта». Держгеології вирішив продовжити ліцензії на видобуток компанією «Укрнафта» ще на 20 років. Однак, самого наказу про продовження ліцензій ще не було опубліковано. До цього на днях керівник компанії Марк Ролінз дав інтерв’ю в якому відзначив позитивні результати «Укрнафти» в першому півріччі 2017, але відзначив можливе погіршення виробничих та фінансових результатів «Укрнафти» в третьому кварталі цього року, якщо ліцензії на видобуток на 9-и родовищах, дія яких припинилась, не будуть відновлені.

Іншими новинами по цьому емітенту, є те, що Міністр нафти Саудівської Аравії нещодавно зустрівся з представниками крупних сировинних хедж-фондів з питанням, які підняти ціну нафти на світових ринках. Після цієї зустрічі хедж фонди помітно збільшили «довгі позиції» в нафті та зменшили «короткі», ставлячи на ріст енергоносія. Це новина кінця минулого тижня. Вже сьогодні зранку з’явилась інша. Саудівська Аравія зменшила експортні продажі нафти у вересні для покупців з Азії, таким чином пробуючи вирішити свою проблему.

Цікавою є динаміка і окремих паперів емітентів, чий бізнес розташований в Україні але акції яких не представлені на Українській біржі. На минулому тижні був опублікований піврічний звіт Ferrexpo. На фоні значного росту цін на залізну руду акції цієї компанії з українським корінням виросли в 1,8 рази в англійських грошових одиницях та в 1,9 разів в доларах США. Що можна сказати? Хороша «пробіжка» наверх. Консенсусна цільова ціна аналітиків для акцій компанії з початку року зросла з 1,1 долара США до 2,41 доларів США. Хоча поточна ціна акції компанії 248 пенсів або 3,24 долари США має лише 5,7% до верхньої границі найвищої з оновлених оцінок аналітиків та -34% до середньої 11 аналітиків, а також їх середню рекомендацію тримати/продавати через негативні прогнози цін на залізну руду в порівнянні з поточними рівнями. Щоправда, десь схожий погляд аналітиків був і на початку 2017.

Вчора композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, підріс ще на 0,75% відновивши свій ріст після паузи. Індикатор вчора освіжив свій річний максимум. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора знизився на 0,1% після невеликого росту, імовірно, на фоні повернення євро до попередніх значень після просадки. Широкий фондовий індекс США S&P 500 минулої п’ятниці додав 0,2%, і теж оновив, тут вже свій історичний максимум. Стара відмітка датована 26 липня 2017. Вузький консервативний фондовий індекс США Dow Jones вчора дев’ятий торговий день поспіль закрився на своєму новому історичному максимумі. Тут так і хочеться сказати відоме прислів’я: «Пам’ятайте, чим краще Вам увечері, тим гірше Вам буде зранку». Хоча, поки каталізаторів для зниження на американському ринку найближчий місяць не видно, хіба що окрім початку програми скорочення балансу ФРС, яка може стартувати у вересні.

Сьогодні зранку індекс MSCI EM зростає ще на 0,3%. Ціни на нафту підтримують ріст індикатору. Зранку ф’ючерси на європейські та американські фондові індекси несильно знижуються, що не дивно після вчорашнього росту на американському фондовому ринку. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси трохи просядуть.

На цьому фоні сьогодні на місцевому ринку акцій варто очікувати спокійної динаміки. Настрій на подальше зростання цін акцій на місцевому ринку у місцевих торгівців, скоріше за все, сьогодні буде переважаючим. Це видно і з позитивного спреду між ф’ючерсом на індекс УБ та самим індексом, який в сотанні дні так і не скорочується. Однак, негативна динаміка на ринках Європи та США, яка сьогодні, скоріше за все проявиться, цей настрій сьогодні може трохи попсувати. Тому, все ж таки більше ставлячи на ріст цін акцій на УБ цього вівторка, варто зберігати обережність.

Комментарии по теме