Все комментарии из этого раздела на дату:

Искать в комментариях:

Например: Сити брок

Аналітичний огляд ринку

18.08.2017 | Источник: КИНТО
Тема: Комментарии по открытию, ходу и закрытию торгов, КИНТО

Вчора індекс Української біржі підріс на 0,3% після зниження за результатами двох попередніх торгових сесій, відповідно, на 0,8% та 0,3%. Вересневий ф’ючерс на індекс УБ, який позавчора не торгувався, вчора, між тим, втратив 1,3%. Позитивний спред між ф’ючерсом на індекс УБ та самим значенням індексу Української біржі скоротився відповідно з 25 пунктів до 6,5 пунктів або 0,6%.

Важко сказати, що то було вчора – перехід індексу Української біржі до торгівлі в діапазоні, чи невеликий звичайний відскік наверх на тренді спокійного зниження. Може бути, як одне, так і інше. Дещо більше, якщо по-правді, з технічної картини видається друге.

Вчора підросли в ціні чотири індексні акції УБ, знизилась – одна «Центренерго» (-0,9%). Однак це, відносно невелике, зниження ціни акцій компанії електричної генерації відбулось на великих обсягах. В найбільшому ж плюсі з індексних паперів за результатами торгів цього четверга були акції «Донбасенерго» (+1,45%) та «Укрнафти» (+1,0%).

Вчора обсяги торгів індексними акціями на ринку заявок Української біржі в п’ять разів зросли в порівнянні з попередньою торговою сесією, і більш, ніж в півтора рази перевищили обсяги торгів індексними акціями на ринку заявок УБ за останні півроку, рік та півтора. 80% цих обсягів склали торги акціями «Центренерго».

Однак, не тільки індексними акціями, і не тільки «Центренерго» були примітні вчорашні торги на УБ. Відносно великі обсяги торгів були на ринку заявок Української біржі і з акціями двох інших компаній електричної генерації: «Дніпроенерго» та «Західенерго», які не входять до індексного кошику біржі. Перші склали 43% обсягу торгів індексними паперами минулого дня, більш, ніж вдвічі перевищивши торги всіма індексними паперами Української біржі позавчора. Другі за обсягами торгів, хоча й суттєво меншими, вчора перевищили інші, крім «Центренерго», індексні акції УБ. І це при дуже малому фактичному free-float обох акцій - «Західенерго» - меншому. Ціна акцій «Дніпроенерго» вчора знизилась на 4,8%, ціна акцій «Західенерго», навпаки, зросла на 26%. Оцінки компаній дещо вирівнялись по більшості ринкових коефіцієнтів. Імовірна причина такої активності коло акцій компаній електроенергетики - продаж ФДМУ блокуючих пакетів акцій компаній сектору, який відбудеться незабаром на біржах.

Вчора композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, підріс на 0,3%. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора втратив 0,6%, а широкий фондовий індекс США S&P 500 несподівано знизився на 1,5%.

Причина вчорашнього доволі різкого зниження фондових індексів США не зовсім зрозуміла. Спочатку вона була викликана начебто відставкою Гарі Кона, економічного радника президента США Дональда Трампа. Гарі Кон - представник інвестиційної спільноти, в недавньому минулому один із керівників банку Goldman Sachs, найбільш авторитетного брокера на фондовому ринку США. Коли чутки виявились хибними, ціни акцій в США на короткий час дещо відновились, а потім знову почали зниження.

Учасники ринку та оглядачі потім почали вказувати на проблеми адміністрації США та можливі проблеми її зв’язків з Конгресом, члени якого зараз, до речі, знаходяться у відпустках. Начебто проблеми адміністрації будуть шкодити реформуванню економічного законодавства в США та, конкретно, податковій реформі. При цьому посилалась, в тому числі, на недавній серйозний інцидент в Шарлоствіллі, Віргінія, де на вихідних, під час протестів проти демонтажу пам’ятника конфедератам, білий супрематист (праворадикал, який відстоює перевагу білої раси) вбив контрпротестувальника. Точніше посилались не на саму негативну подію, а на слабку реакцію на неї президента США.

Згадали і про вчорашній терористичний акт в Барселоні.

Однак, за зниженням на фондовому ринку США, можливо стояли технічні фактори, в тому числі, і суттєвий ріст фондового ринку США з листопада 2016 року, і його поточні високі оцінки, і наближення часу більш жорстокої монетарної політики в США та й у світі. А вчорашнє цінове зниження акцій було просто виплеском реакції на все це.

Як наслідок вчорашнього, сьогодні зранку індекс MSCI EM втрачає 0,4-0,5%, перервавши своє відновлення. Ф’ючерси на американські перейшли від ранішнього зростання до зниження. Ф’ючерси на європейські фондові індекси помітно знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси суттєво втратять.

На цьому негативному зовнішньому фоні та виходячи з не дуже сприятливої технічної картини і на місцевому ринку акцій, яка сформувалась в останні дні, сьогодні слід очікувати , скоріше, зниження і на Українській біржі. Хоча, нагадаємо, на ринку акцій буває всяке.

Комментарии по теме