Все новости на дату:

Искать в новостях:

Например: мировые рынки

Акції спробуємо?

03.11.2016, 14:56 | Источник: OTP Capital
Тема: Новости фин.компаний, OTP Capital

На українському фондовому ринку спостерігається зростання, але чи означає це, що можна знову інвестувати? «Гроші» розбиралися, що відбувається з українським фондовим ринком. Вперше з середини 2014 роки замість нестримного і безнадійного падіння восени 2016 року фондовий ринок показує тривале зростання. Індекс Української біржі в кінці березня почав повільно просуватися вгору і за 7 місяців впевнено виріс відразу на 53% – з 550 пунктів 31 березня до 841 пункту 13 жовтня. Але, оскільки до весни індекс стрімко знижувався, то зараз він знаходиться приблизно в тій же точці, що і восени 2015-го.  
Трохи покращилася і ситуація з обсягом біржових торгів: якщо раніше вони не дотягували до 1 млн. грн., то зараз кілька разів на місяць доходять до 1,3-2 млн. грн. Традиційно, на думку фінансистів, найкращим часом для початку вкладень є впевнене відновлення ринку після падіння. За формулою: заходимо на дні – продаємо на піку. «Гроші» дізналися, чи варто сьогодні вкладати в акції.  

Котирування
 

На перший погляд, ринок акцій в 2016 році виглядає досить привабливо. Зростання індексу Української біржі – явно позитивний сигнал. Правда, він не означає дружного зростання котирувань всіх акцій – багато з них впали в ціні, при цьому досить вагомо. Наприклад, за рік акції Алчевського металургійного комбінату впали більш ніж на третину через перебування в зоні бойових дій, Укрнафти – на 45%, через конфлікт між державою і бізнесменом Ігорем Коломойським, Крюківського вагонобудівного заводу – на 5%, в основному, через скасованого Укрзалізницею тендеру на покупку швидкісних поїздів –  виграш не пророкували заводу.  

Втім, більшість емітентів, все ж, показують хороші результати. Наприклад, ростуть акції банків на тлі відновлення банківської системи: акції Райффайзен Банку Аваль за рік додали в вартості 50%, Укрсоцбанку – 5%. Є успіхи і у компаній енергетичного сектора – котирування акцій Центренерго в очікуванні продажу іноземному інвестору подорожчали на 95%.  

У металургії очікують поліпшення від результатів діяльності компанії Віктора Пінчука – акції «Інтерпайп, Нижньодніпровський трубопрокатний завод» подорожчали на 73%. «Поліпшення показників банківського сектора і очікування приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ) і підприємств енергетичного сектора (обленерго) підвищили інтерес до акцій і зростання вартості індексу Української біржі. Успішна приватизація може розігріти інтерес і привести до подальшого зростання акцій, в той час як перенесення аукціонів, навпаки, - до спекулятивних розпродажів і зниження вартості індексу в найближчій перспективі», – пояснює Григорій Овчаренко, керівник бізнес-напряму з управління локальними активами групи ICU. Акції деяких компаній в 2016 році показують не підкріплене жодними підставами зростання. Наприклад, Сумський завод «Насосенергомаш» (687%) і Фармак (56%). Однак, це зовсім не означає, що їх акції слід купувати. «Не раджу вкладати в такі акції, вони неліквідні. Фактично, на них немає ціни – як сторони домовляться, такою вона і буде. Справа в тому, що ринок поки занадто малий за обсягом, а угоди відбуваються рідко», - пояснює аналітик ІК Adamant Capital Інна Звягінцева. Фінансисти одноголосно не радять фіз. особам інвестувати самостійно або через брокера в акції компаній – зараз це занадто ризиковано. «Ми не вважаємо, що інвестиції в акції можуть бути цікаві фіз. особам. Зміна ціни акцій на українському фондовому ринку давно не залежить від об'єктивних ринкових причин. Прогнозувати щось в таких умовах неможливо. Варто відзначити, що єдиним фінансово працюючим інструментом на ринку залишаються тільки облігації внутрішньої державної позики», – впевнений Юрій Товстенко, керівник департаменту по роботі з борговими інструментами на локальному ринку ІК «Конкорд Капітал ».

А якщо інвестфонд?

Інвестфонди відчувають себе краще, ніж півроку тому. Якщо навесні їх середньорічна дохідність не перевищувала 12-15%, то в жовтні 2016 року – 15-25% (докладніше див. Таблицю). Прибутковість фонду залежить від його інвестиційної стратегії, від того, в які саме активи вкладаються гроші. Але потрібно пам'ятати, що чим вища очікувана прибутковість, тим вищі ризики. «Перш ніж приступити до процесу інвестування, необхідно здійснити оцінку ризиків, що передбачає оцінку суми заощаджень та граничної суми інвестицій, наявність досвіду, горизонт інвестування, можливий розмір втрат. Це дає можливість вибрати правильну інвестиційну стратегію і оцінити можливий рівень прибутковості в порівнянні з безризиковими вкладеннями (банківські депозити)», – каже Григорій Овчаренко.

Деякі фонди працюють по стратегії диверсифікації ризиків, тобто інвестують не тільки в акції, але і в облігації, депозити. Такі фонди можуть показати трохи меншу прибутковість на піку зростання фондового ринку, в порівнянні з фондами акцій, проте вони гарантуватимуть дохідність в разі зниження ринку. «Не обов'язково вибирати ризиковані фонди. Наприклад, фонди грошового ринку, що працюють з банківськими депозитами, і облігаційні фонди, що вкладають кошти в державні облігації, показують прибутковість вище, ніж за депозитами у багатьох банках. При цьому, рівень ризику подібних фондів не вище, ніж по звичайних банківських депозитах», – радить Віталій Дишловий, керівник департаменту з маркетингу та продажів КУА «ОТП Капітал». Мінімальна сума інвестицій, які приймають компанії з управління активами - 20 тис. грн. Однак, фондовики радять, по можливості, починати з сум побільше. «З огляду на розмір витрат, пов'язаних з інвестуванням, включаючи відкриття і обслуговування рахунку в цінних паперах, а також витрати на банківське обслуговування, можна починати інвестування з суми не менше 50 тис. грн. Велика сума знижує розмір витрат по відношенню до суми інвестиції та дозволяє збільшити прибутковість», - зазначив Григорій Овчаренко. Щоб отримати суттєвий приріст капіталу, в порівнянні з банківським депозитом, можна інвестувати 100 тис. грн. і більше.

Непростий вибір 

Персональні інвестиції на фондовому ринку можуть забезпечити не так багато компаній – Dragon Capital, Універ, ICU, а також банки – ОТП Банк і Укрсиббанк. Можна знайти хорошу компанію з управління активами – КУА, і вкластися в очолюваний нею пайовий інвестфонд. Наприклад, приватників чекають фонди Альтус Ассетс Актівітіз, Універ Менеджмент, Арт Капітал Менеджмент, Бонум Груп, ОТП Капітал і інші.

Як же вибрати? «Перш за все, потрібно звернути увагу на репутацію, історію конкретної КУА і фондів під її управлінням, а також на те, хто є її акціонерами (ідеально підійдуть – іноземні материнські компанії). Також потрібно зрозуміти стратегію конкретного фонду під управлінням КУА, і яку прибутковість і за рахунок чого він демонстрував раніше», - говорить Юрій Товстенко. «Більшість КУА та інвестиційних фондів в Україні створені під конкретні завдання власників або бізнес-проекти. Надійних компаній, відкритих для інвестицій будь-якої людини, не більше десятка», - попереджає Віталій Дишловий. Як розпізнати порядні? По прозорості роботи і публічності діяльності компанії, а також фондів під її управлінням. Завдання нескладне – найчастіше, все стає зрозуміло при першому ж знайомстві з сайтом організації: надійні компанії розміщують дуже докладну інформацію по фондах.  

Наприклад, стратегія максимально деталізована, прибутковість вказана за весь час існування фонду з можливістю відстежити її за будь-який період. Вивчаючи потенційний дохід інвестора, не варто орієнтуватися на цифри останнього кварталу або місяця. «Найкраще оцінити прибутковість фонду з початку його діяльності – так можна порівняти, які результати показував фонд на різному етапі розвитку фондового ринку», – радить  Гліб Сегіда, керуючий партнер юридичної фірми «Правовест». Важливі пункти договору – умови придбання цінних паперів, включаючи витрати на покупку і продаж, а також на умови зворотного викупу, якщо це не передбачено документами фондів.

«Також обов'язково звернути увагу на умови договору, що стосуються обслуговування рахунку і тарифів за надання послуг. Може виявитися, що з інвестора буде зніматися плата буквально за все (внесення коштів, викуп цінних паперів, перерахування коштів, плата за обслуговування), і в результаті, навіть при гарному доході фонду велика його частина піде на ці комісії»,  – пояснює Гліб Сегіда. В середньому, винагорода КУА не має перевищувати 5%. І щодо оподаткування: 18% одержаного інвестиційного прибутку, а також 1,5% прибутку і 5% отриманих дивідендів утримає КУА або брокер (податковий агент) на користь держави.

Джерело: Деньги.ua


Комментарии

Финансовый мир и инструменты инвестиций - о чем этот сайт?

В разделе http://investfunds.ua/news/ - ежедневно публикуются новости мира финансов, рынка коллективных инвестиций, фондового рынка, новости рынка недвижимости, а так же новости компаний. На сайте Investfunds.ua Вы найдете всю необходимую информацию для принятия инвестиционных решений и просто, для того чтобы быть в курсе событий в увлекательном мире финансов, бизнеса и инвестиций.