Все новости на дату:

Искать в новостях:

Например: мировые рынки

Експерт: Пенсійну реформу відкладено у довгу шухляду

08.07.2011, 11:06 | Источник: КИНТО
Тема: Новости фин.компаний, КИНТО

Таку думку висловив віце-президент компанії "Кінто" Валерій Мельничук у своєму блогу на FundMarket. Він відзначає, що виходячи з тексту законопроекту, власне пенсійна реформа, тобто початок перерахунку внесків у Накопичувальний пенсійний фонд, запроваджується у рік подолання дефіциту бюджету державного Пенсійного фонду України. І це при тому, що у 2010 році дефіцит ПФ сягнув 34,5 млрд.грн.  
А участь недержавних фондів у обов'язковому накопичувальному пенсійному страхуванні взагалі передбачається аж через два роки після можливого запровадження (після подолання дефіциту!) перерахунку внесків до Накопичувального пенсійного фонду.У той же час, експерт звертає увагу на те, що із підвищенням пенсійного віку, наприклад, держава поспішає настільки, що збирається надавати закону чинності не з 1 січня 2012 року (як це мало б бути), а... з 1 вересня 2011-го. Законопроектом передбачено обмежити рівень максимальної пенсії «спеціальних» категорій пенсіонерів 10-ма прожитковими мінімумами (на даний час це 7640 грн). Однак є великі сумніви, що Кабмін коригуватиме наявну систему нарахування пенсій із солідарної системи різним категоріям громадян, яку регулюють понад 30 (!) законів. У Тижні №8/2011) було доведено, що в нашій країні параметри доходу особи поважного віку залежать не лише від рівня її зарплати й страхового стажу, а насамперед від... статусу. Тобто в нас є рівні й рівніші пенсіонери, і саме від того, ким є той чи інший громадянин для ПФ, залежить законодавчо визначений алгоритм розрахунку виплати, а значить, і її розмір.Що ж стосується збалансування бюджету ПФ, то тут головна проблема в диспропорції між макропоказниками розвитку країни, які штучно й безвідповідально створили в передвиборчі моменти перманентного загравання з «найбільш дисциплінованим електоратом». Так, якщо за шість останніх років ВВП країни зріс у 3,1 раза, середня зарплата - в 3,8 раза, то середня пенсія із солідарної системи виросла в 5,5 раз (!). Як наслідок - коефіцієнт заміщення зарплати пенсією зріс в 1,5 раза: з 30% 2004 року до 47% у 2010 року, що створює величезні розриви між доходами та видатками ПФ, які покриває держбюджет - коштом усіх платників податків. Лише 2010-го ці трансферти, разом із погашенням дефіциту ПФ, склали, як уже згадувалося, 72(!) млрд грн."Чому б не викоренити ці статусні атавізми солідарної системи (успадковані від СРСР, який запозичив пенсійну систему, що її ввів Отто фон Бісмарк у Німеччині 1889 року), прискоривши запровадження трирівневої системи з потужною накопичувальною складовою, як це давно зробили інші країни ?" - задає риторичне питання Віталі Мельниук


Комментарии

Упомянутые компании

Финансовый мир и инструменты инвестиций - о чем этот сайт?

В разделе http://investfunds.ua/news/ - ежедневно публикуются новости мира финансов, рынка коллективных инвестиций, фондового рынка, новости рынка недвижимости, а так же новости компаний. На сайте Investfunds.ua Вы найдете всю необходимую информацию для принятия инвестиционных решений и просто, для того чтобы быть в курсе событий в увлекательном мире финансов, бизнеса и инвестиций.